Skip to content

Architektura 21szego wieku : Beauséjour ZAC: Tropical Town Urban Development Proposal / Tekhn Architekci

2 lata ago

619 words

Dzięki uprzejmości Tekhn.
Architekci Ostatnio uhonorowani w pierwszej edycji.
OFF du svelopment durable.
jako.
zrównoważony i pożądany obszar.
i nagrodzony w ostatnim.
Bar.
me carbone.
Nagroda, Tekhn.
Architekci.
propozycja projektu urbanistycznego Beausejour ZAC w La Reunion ma na celu sprostanie ogromnemu wyzwaniu.
Polega ona na wzniesieniu zalesionego pola o powierzchni 80 ha na polach trzciny cukrowej, a następnie stworzeniu miasta, które będzie kochane przez ludność i przejdzie przez czas bez przeszkód, integrując go z otoczeniem środowiskowym w XXI wieku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
(Re-) Odkrywanie przyjemności z życia.
W mieście ., na wyspie, w czasach, kiedy ludzie wolą żyć indywidualnie i osobno, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.
Aby sprostać temu wyzwaniu, holistyczna propozycja opracowana na podstawie potencjału strony zapewnia 20 000 osób z tego pół-pochyłości.
obszar z atrakcyjnym, rozpoznawalnym centrum miasta i dzielnicami o unikalnej atmosferze, zapewniającymi, że są one zamieszkiwane przez zróżnicowaną grupę ludzi, co jest podstawą zrównoważonej harmonii społeczności.
W tym przypadku ziemia przestaje być prostym zasobem, który ma zostać opracowany, i staje się zasobem dla nowego, intensywnego, ekonomicznego i zrównoważonego osadnictwa ludzkiego, odgrywając swoją rolę w ekspansji demograficznej wyspy.
Dzięki uprzejmości Tekhn.
Architekci Równowaga ta jest poszukiwana poprzez utworzenie planu zagospodarowania przestrzennego na bazie ekologicznej miejsca, łącząc funkcje miejskie (budownictwo mieszkaniowe, sklepy, lokalne usługi, miejsca pracy, spędzanie wolnego czasu i rozrywkę itp.), Oferując jednocześnie szeroką gamę wiarygodnych opcji transportowych (częste, regularne usługi transportu publicznego w specjalnych korytarzach, rowery elektryczne itp.), a także unikanie nadmiernego zużycia energii (brak klimatyzacji w domach itp.).
Dzięki uprzejmości Tekhn.
Architekci Sztuczna uprawa użytków rolnych powoduje zapłodnienie miasta o powierzchni 80 ha, ekologicznej wielkości, 2300 domów, 90 800 m2 sklepów, usług i lokali użytkowych, a także rozwiniętego trybu l tropikalnego miasta.
gęsty, intensywny i pożądany.
pozwala zaoszczędzić równowartość 800 ha w innym miejscu w sposób rozproszony na całej wyspie.
Plan opiera się na ekologicznym podłożu tego miejsca, biorąc pod uwagę mieszankę topografii (naznaczonej silnym nachyleniem i rozległymi wąwozami), trasy spływu wody, przejścia korytarzy ekologicznych i szlaków wietrznych.
Miejsce, które jest już zdefiniowane i wytyczone przez użytkowanie w rolnictwie, drogi z polami trzcinowymi, widoki tła na morzu lub w górach, daje nam wskazówki, w jaki sposób miasto może narysować geometrię okolicy w miejscu geograficznym.
Dzięki uprzejmości Tekhn.
Architekci Aby zaspokoić potrzeby społecznie wrażliwej populacji, w Beauséjour planuje się 40% domów socjalnych.
Szeroka gama typów mieszkań.
bloki mieszkalne, mieszkania pośrednie lub domy jednorodzinne / indywidualne.
jest bardzo stosownym sposobem osiągnięcia celu dywersyfikacji grup ludności, w tym różnych pokoleń.
Podczas gdy obszar centralny obejmuje więcej budynków mieszkalnych, zachodnie dzielnice mają wszystkie rodzaje mieszkań i pokrewnych kształtów i rozmiarów.
W sumie w mieście powstanie 2300 domów, w tym 600 w centralnej i 700 domów w zachodnich dzielnicach.
Dzięki uprzejmości Tekhn.
Architekci Ograniczenie śladu ekologicznego osad ludzkich ma kluczowe znaczenie dla wyspy Reunion, jako bezpośrednia konsekwencja przemian demograficznych i jej wyspiarskiego charakteru.
W odniesieniu do.
Negawatt.
oszczędność energii, plan zawsze wybiera prostotę i ekonomię jako podstawowe zasady ochrony środowiska.
Zatrzymanie rozrostu miast, powrót do wielofunkcyjności miasta, zbudowanie wiarygodnego systemu transportu publicznego, rozwój niezmotoryzowanych środków transportu, ponowne wprowadzenie zieleni i wody do miasta oraz zastosowanie nowych sposobów budowania, to czynniki, które przyczyniają się do do tego.
2APMR et Antoine Perrau architekci Architekci: Tekhn.
Architekci Lokalizacja: Beauséjour, Sainte-Marie, La Réunion Projektanci krajobrazu: Atelier LD.
UPAU Electrician: Sc-ne Publique Roads, Utilities & Miscellaneous Inżynierowie zewnętrzni: Egis Dry Utilities Systems Inżynierowie: CER Klient: CBO Territoria
[podobne: cezas rzeszów, cigger, stagra ]

Powiązane tematy z artykułem: cezas rzeszów cigger stagra