Skip to content

Architektura: Budynek Dyrekcji dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Druga Nagroda Konkursowa Propozycja / FCHA

2 lata ago

556 words

Dzięki uprzejmości FCHA Z Shenzhen s Bao.
An District powstaje inkubator dla przedsiębiorców i szybko rozwijających się nowych firm, druga wygrana propozycja FCHA dla siedziby głównej dla małych i średnich przedsiębiorstw ma na celu stworzenie zintegrowanego centrum dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność.
Ten budynek ma na celu zmaksymalizowanie wymiany zasobów i pomysłów w celu zainicjowania nowych innowacji i współpracy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Do chwili obecnej w okręgu działa ponad 20 spółek notowanych na giełdzie.
Konkurs ma połączyć zbiorową mądrość i doprowadzić do dwóch budynków, które będą spójne i mają różne cechy.
Projekt znajduje się na zachód od centralnej zielonej ziemi nad brzegiem morza w Shenzhen Bao.
CBD.
Konkurs wspierany jest przez samorząd lokalny i składa się z 2 budynków o powierzchni GFA wynoszącej 71.030m2 z inwestycją w wysokości RMB1,7 mld.
Dzięki uprzejmości FCHA konwencjonalne budynki biurowe często kładą duży nacisk na efektywność.
Chociaż jest to z pewnością ważny atrybut każdej przestrzeni roboczej, podejście podejmowane w celu jej osiągnięcia często odbywa się kosztem elastycznej i integracyjnej przestrzeni.
Ten warunek przejawia się zazwyczaj w jednorazowym charakterze większości biurowców, szczelnym podzbiciu pakietów biurowych i izolacji od miejskiego otoczenia Dzięki uprzejmości FCHA Konwencjonalne biuro również znajduje się pod presją nowych wyobrażeń i oczekiwań ze strony samych przedsiębiorstw , kreatywne start-upy partykularne.
Istnieje rosnące zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową, która pozwala na swobodną i otwartą wymianę pomysłów przy jednoczesnym łączeniu zasobów takich jak sale konferencyjne, a nawet pracowników sekretariatu w celu zmaksymalizowania wydajności i zmniejszenia kosztów ogólnych.
Dzięki uprzejmości FCHA W odpowiedzi na te problemy, nasza propozycja bada uzasadnienie podstawowej organizacji przestrzeni biurowej i stara się zrozumieć wieżę biurową jako dynamiczny system miejski sam w sobie.
Nowy budynek zarządu jest otoczony przez zaprojektowany na wschód plac, biurowce na północy i zachodzie oraz zatokę Qianhai na południu.
Dwie wieże wznoszą się z wielopoziomowego podium, które jest podzielone na wariacje w planie i przekroju w celu podkreślenia skali ludzkiej i przystępności z ulicy.
strona Wewnątrz wież, pozbawione kolumn apartamenty biurowe oferują najemcom elastyczność w zakresie wdrażania wysoce spersonalizowanego podziału powierzchni w ramach systemu leasingu zmiennego.
Na każdym poziomie budynku zewnętrzna otoczka jest przerywana przez puste przestrzenie dla wielopiętrowych tarasów, które umożliwiają interakcję na świeżym powietrzu między kolegami oraz osobami z sąsiednich biur.
przekrój Rdzenie wież są częściowo odsłonięte, aby naturalne światło i wentylacja mogły przenikać wszystkie obszary konstrukcji.
Ta ciągła pustka jest zajmowana na różnych poziomach dzięki wspólnym zasobom, takim jak sale konferencyjne i usługi drukowania / kopiowania, które obsługują wszystkie okoliczne biura.
diagram 01 Kluczowym aspektem projektu mającego na celu promowanie współpracy i wymiany jest schematyczne grupowanie przedsiębiorstw według gałęzi, takich jak technologia komunikacyjna lub agrobiznes.
Zapewnia to, że dyskusje branżowe mogą się odbywać równolegle z szerszym przepływem pomysłów, które będą miały miejsce w większych pomieszczeniach komunalnych w wieżach.
podium i ogród na dachu.
diagram 02
[przypisy: mrówka nowy dwór maz, taśma led allegro, barbara zacharska ]

Powiązane tematy z artykułem: barbara zacharska mrówka nowy dwór maz taśma led allegro