Skip to content

Kącik architekta – Ponownie zamieszkać w XXI wieku: budownictwo socjalne w ramach Współczesnego Konkursu Paradygmatu

2 lata ago

531 words

Dzięki uprzejmości Arquine a Z ciągłym zainteresowaniem w eksploracji ważnych społecznie i istotnych zagadnień, zachęcanie do tworzenia przestrzeni do dialogu i udział architektów rozwiązujących problemy poprzez proponowane projekty; Arquine wzywa uczestników do 15.
Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego, aby ponownie zaludnić XXI wiek.
Mieszkania socjalne od współczesnego paradygmatu.
W przypadku tej edycji konkursu Arquine łączy siły z CANADEVI (Krajową Izbą Rozwoju i Promocją Mieszkalnictwa), mając na celu zwiększenie zasięgu i zapewnienie udziału głównych płatników społecznych w proponowanym temacie, Obudowa w XXI wiek.
Ze względu na zauważalny brak mieszkań i jego aktualną rolę, Arquine planuje przygotować grunt pod dyskusję, chociaż jest międzynarodowym zaproszeniem otwartym na propozycje typologii domów mieszkalnych XXI wieku, opartych na kryteriach ponownego zagęszczenia, trwałości, elastyczności i spójności.
miasto.
Propozycje te muszą oferować rozwiązania w zakresie niekontrolowanej ekspansji urbanistycznej, co widać w analizie nowoczesnych modeli mieszkaniowych.
Ponowne zamieszkiwanie przestrzeni w XXI wieku oznacza tworzenie koniecznych warunków bezpieczeństwa, komfortu i ochrony życia społecznego poprzez uzdatnianie przestrzeni miejskich i miast zaczynających się od jednostki głównej: mieszkalnictwa.
Mieszkalnictwo ma znaczenie hierarchiczne dla społeczeństwa, a według Narodowego Instytutu Statystyki i Geografii (INEGI, ze względu na jego hiszpański akronim), w najbliższych latach Meksyk będzie potrzebował 20 milionów nowych domów.
W tym przypadku staramy się zaproponować te same przesłanki, które dały początek projektom takim jak Presidente Aleman Urban Centre (CUPA za jego hiszpańskie inicjały) 65 lat temu.
Projekt ten powstał jako pierwszy projekt zagęszczania w Meksyku i jest uważany do dziś za propozycję, w której kwadratowa powierzchnia budowy jest minimalna, co oznacza duży procent kwadratowych stóp dla działań innych niż mieszkaniowe, które oferują wysokiej jakości usługi dla lepsze życie w gęstym mieście.
W tej samej witrynie zajmowanej przez CUPA i opartej na tym samym programie pojawiają się te same pytania.
Na czym polega problem mieszkaniowy.
Jakie cechy oferuje Mexico City.
Jakie są najbardziej odpowiednie kryteria miejskie.
Jak możemy sfinansować te projekty.
Które zasady i przepisy powinny regulować ten problem.
W latach 50.
Mario Pani stwierdziła, że problem mieszkaniowy ma charakter miejski.
Jest niezbędny dla wszystkich elementów, które pozwalają na ukończenie planowania.
Kwestie społeczne, gospodarcze, polityczne i specjalne muszą być rozwiązane, aby zaoferować nie tylko przestrzeń do życia, ale także to, co jest dostępne, ekonomicznie osiągalne i działa w ramach społecznych, specjalnych i politycznych granic, które stanowią miasto.
Właśnie dlatego staramy się opracować nowe typologie dla budynków mieszkalnych w XXI wieku, wykorzystując jako punkt wyjścia rewizję nowoczesnych modeli mieszkaniowych, w celu uzyskania propozycji, które przywrócą projekt mieszkaniowy w ramach większego podejścia miejskiego, w oparciu o nowoczesne odniesienie.
przekazane dziś przez jednostki mieszkaniowe i wspierające osiągnięcia osiągnięte ponad pół wieku temu w zakresie zagęszczania, spójności miast, zastosowań mieszanych i różnorodności typologicznej.
Rejestracja kończy się 15 lutego.
Aby uzyskać pełne informacje na temat harmonogramu, jury, rejestracji i celów, kliknij tutaj.
[podobne: ms allegro pl, mrówka nowy dwór maz, mrówka nowy dwór mazowiecki ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka nowy dwór maz mrówka nowy dwór mazowiecki ms allegro pl