Skip to content

Nowoczesna architektura : Architektura Lincoln Mixed Use / Meridian 105

2 lata ago

347 words

Dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura Chad Mitchell, prezes Meridian 105 Architecture z siedzibą w Denver, podzielił się z nami swoją propozycją dotyczącą planowanego kompleksu mieszanego w centrum Denver Colorado.
Po przerwie należy zapoznać się z proponowanymi systemami ścian pasywnych wykorzystywanymi w projekcie, a także z pozostałymi renderingami i opisem z M1A.
Lincoln Mixed Use to propozycja projektu miejskiego kompleksu wielofunkcyjnego, planowanego w Denver w Kolorado, składającego się z hotelu, powierzchni handlowej, struktury parkingowej, restauracji i kina.
Budynek znajduje się na przejściach między wysokim budynkiem mieszkalnym a głównym korytarzem handlowym biegnącym przez miasto.
W obliczu wyzwania, jakim jest połączenie tych dwóch stref, projekt wykorzystuje wewnętrzny obieg, przechodząc przez witrynę i ułatwiając odwiedzającym różne elementy programu.
Dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura Obudowa budynku wykorzystuje agresywną strategię energetyczną, a fasadę hotelu zaprojektowano tak, aby działała jako zespół podwójnego oszklenia, ale składała się z prefabrykowanych jednostek okiennych zamiast tradycyjnej, pracochłonnej instalacji ściany osłonowej.
Jednostki mają gęsto spiekane górne i boczne panele zorientowane na opór letniego zysku słonecznego, jednocześnie pozwalając na to w zimie.
Fasada jest naturalnie wentylowana w okresie letnim dzięki efektowi cieplnemu, z wlotem powietrza u podstawy i wylotem u góry.
Wysokowydajne pionowe klimatyzatory końcowe są integralną częścią prefabrykowanego okna, minimalizując zarówno zużycie energii, jak i koszty instalacji mechanicznej.
Dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura Obudowa kinowa jest zbudowana z zewnętrznej ściany solarnej, z szeregu metalowych paneli ustawionych przed obudową pogodową, chwytających ciepłe świeże powietrze w celu dystrybucji do wnętrza budynku w sezonie zimowym.
W miesiącach letnich panele zaciemniają szyby.
Dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura Głębokie powierzchnie handlowe wykorzystują naturalne światło z powtarzającymi się świetlikami i atrium, minimalizując obciążenia oświetleniem elektrycznym dzięki wykorzystaniu światła dziennego.
Dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura dzięki uprzejmości Meridian 105 Architektura
[hasła pokrewne: radiolex, schody spocznikowe, hades oława ]

Powiązane tematy z artykułem: hades oława radiolex schody spocznikowe