Skip to content

Nowoczesna architektura : Imaginary House for Silence / Dellekamp Arquitectos

2 lata ago

327 words

Perspektywiczny widok 01 Ten projekt dla Wyimaginowanego domu dla Ciszy, autorstwa Dellekampa Arquitectos, odzwierciedla trwałe zainteresowanie tworzeniem przestrzeni, która tworzy się w bliskim związku z naturą, gdzie można żyć w głębi naturalnego świata.
Dom wyłania się z istoty lasu, gdzie wysokie drzewa otaczają i chronią ciało, tworząc magiczne środowisko pstrego światła w spokojnej samotności natury.
Poprzez naszą ludzką słabość, jesteśmy poruszeni, aby pozostawić kontemplacyjny i spokojny znak na stronie.
Podobnie jak klasztor, charakteryzujący się intymnością i czystością, struktura w zamyśleniu koncentruje elementy i otaczające środowisko w przestrzeni architektonicznej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wizualne osie wnikają w przestrzeń, ustanawiając bezpośredni kontakt z zewnętrzem poprzez otwory w objętościach.
Wymiana pomiędzy zamkniętym i otwartym tworzy nieprzerwane widoki dziewiczego otoczenia.
Przesuwne szklane drzwi i częściowo zamknięte przestrzenie, takie jak dziedzińce, tworzą przestrzeń płynną, oferującą również ochronę przed żywiołami, umożliwiając jednocześnie bezpośredni kontakt wzrokowy z otoczeniem.
Widok perspektywiczny 02 Pula jest dodatkowym elementem, który wspiera różne sposoby cieszenia się z żywiołów, zapewniając intymne doznanie, które jest tak odświeżające, jak i spokojne.
Woda sama tworzy lustro, które odzwierciedla obrazy tego miejsca, czyniąc je częścią atmosfery w domu.
Widok perspektywiczny 03 Pozioma organizacja woluminów umożliwia stworzenie skoncentrowanej przestrzeni, która tworzy szereg relacji z otoczeniem, wykorzystując cień, schronienie i różne wysokości.
model koncepcyjny Program domu wyznaczają intymne przestrzenie sypialni, które są podwyższone, oraz otwarta przestrzeń życiowa z dużymi otworami.
Materiały budowlane są również wybierane pod względem prostoty, przy jednoczesnym wyrażaniu jakości czystości i użyteczności.
plan parteru Architekt: Dellekamp Arquitectos Kierownik zespołu: Derek Dellekamp Zespół: Carlos Zimbrón, Daniel Carlson Renders: Carlos Zimbrón Program: Dom jednorodzinny Status: Data projektu: 2010 Powierzchnia budowy: 258m2
[patrz też: barbara zacharska, pałucki bank spółdzielczy, cigger ]

Powiązane tematy z artykułem: barbara zacharska cigger pałucki bank spółdzielczy