Skip to content

Nowoczesna architektura : Nagroda Aga Khan dla architektury 2010 Implicate & Explicate

2 lata ago

283 words

Cieszyliśmy się, że otrzymaliśmy książkę o pierwszej wygranej Aga Kahn i propozycjach shortlist, ponieważ Blogu śledziła jedenasty cykl nagród.
Zaczynając od inspirującej wstępnej, Farrokh Derakhshani wyjaśnia znaczenie takiej nagrody, ponieważ podkreśla architekturę zakorzenioną w świadomości estetyki i aspektów kulturowych w świecie muzułmańskim.
Podczas jedenastego cyklu nagród w 2010 r.
Krótko notowane projekty zostały udostępnione publicznie, aby promować dalszą dyskusję.
Mając to na uwadze, książka oferuje dogłębne spojrzenie na 19 projektów, wraz z oświadczeniem komitetu sterującego i raportem jury.
Więcej o książce po przerwie.
Wprowadzenie Moshema Mostafaviego zapewnia szeroki przegląd nagrody, a także badanie przejawów islamskich ideałów w znaczącej architekturze.
Każdy projekt architektoniczny, krajobrazowy czy miejski istnieje w tym stałym stanie zarówno rozwinięcia (osobliwości jego zrealizowanej i widzialnej manifestacji), jak i otwarcia w całość.
na przykład miejski, jako kontekst społeczny, polityczny, symboliczny i kulturowy dla implikowanego porządku architektury.
wyjaśnia Mostafavi.
Książka prezentuje krótką listę 19 projektów, w tym zwycięzców [Wadi Hanifa Wetlands, Rijad, Arabia Saudyjska; Rewitalizacja Hypercentre Tunisu, Tunezja; Madinat Al-Zahra Museum, Cordoba, Hiszpania; Ipekyol Textile Factory, Edirne, Turcja; Bridge School, Xiashi, Fujian, Chiny.] Zgrupowane według różnych tematów.
środowisko, instytucje, przemysł, mieszkania i ochrona.
Projekty oferują unikalną i różnorodną selekcję, która prezentuje bogatą różnorodność islamskiej architektury.
Projekty różnią się skalą, estetyką i wizją; jednak wszyscy zdają sobie sprawę z wagi pozytywnego promowania zmiany w swoich fizycznych warunkach.
Pamiętaj, aby zobaczyć nasz poprzedni zakres nagrody i bardziej szczegółowy raport z projektów, ta książka jest idealna.
[podobne: taśma led allegro, krosoft, barbara zacharska ]

Powiązane tematy z artykułem: barbara zacharska krosoft taśma led allegro