Skip to content

Nowoczesna architektura : Wedge House / Min Dzień

2 lata ago

292 words

Dzięki uprzejmości MinDay The Wedge House to pozornie prosty, ale wydajny dom z trzema sypialniami, który wykorzystuje panele izolowane konstrukcyjnie i chłodzenie kominowe w celu zmniejszenia zużycia energii przez cały rok.
Jest pierwotnie zaprojektowany dla strony w Phippsburgu, w Maine przez Min | Dzień.
Więcej o tym domu po przerwie.
Pokryty prostym dachem, zewnętrzna konstrukcja tworzy wewnętrzną złożoność, która zapewnia dynamiczny zakres pomiędzy każdą z przestrzeni.
Skośny dach umożliwia rozwój różnych warunków przekrojowych między pomieszczeniami publicznymi w domu, a jednocześnie rozróżnia obszary do użytku publicznego i prywatnego.
Dzięki uprzejmości MinDay Dom otwiera się na obszerny pokój błotny, który pełni rolę śluzy w zimnym klimacie.
Przechodzimy przez skompresowane przestrzenie do kuchni i jadalni, które otwierają się na ogród, w którym można zobaczyć widoki witryny.
Przy tej zmianie płaskie sufity ustępują odsłoniętym belkom, nadając Salonowi nieoczekiwanie wysoką, wielką przestrzeń.
Dzięki uprzejmości MinDay Duży świetlik i wewnętrzna żaluzja do sypialni / biura na drugim piętrze zapewniają łagodne światło i łączność pomiędzy poziomami.
Z centralnego salonu można przejść przez ślepe drzwi w szafce do apartamentu głównego z prywatnym ogrodem zewnętrznym lub schodami wyłożonymi regałami do dwóch dodatkowych sypialni i łazienki.
Dzięki uprzejmości MinDay Fasadę.
Klina.
jest pokryta dużymi, falistymi panelami Ondury, podczas gdy kwadratowy garaż jest pokryty falistymi przezroczystymi panelami z poliwęglanu.
Drewniana powierzchnia otula określone podłogi, ściany i sufity, aby tematycznie oddzielały przestrzeń publiczną i prywatną, gdy wije się ona przez dom.
Dzięki uprzejmości MinDay
[hasła pokrewne: elbud katowice, firanex, płyta włókno cementowa ]

Powiązane tematy z artykułem: elbud katowice firanex płyta włókno cementowa