Skip to content

Nowoczesna architektura : Wystawa „Kultura: miasto”

2 lata ago

413 words

Inner-City Arts, Los Angeles, 2008.
Centrum społeczności / szkoła artystyczna.
Architekt: Architektura Michaela Maltzana.
Zdjęcie: Iwan Baan; Centre Pompidou Mobile, Francja.
Architekci: Patrick Bouchain i Lo.
C Julienne.
Zdjęcie: Lo.
C Julienne Odbywa się w dniach 14 marca – 26 maja,.
Kultura: Miasto.
wystawa zachęca nas do konsekwentnego myślenia o przyszłości naszych miast z tej perspektywy.
Kurator, którego kuratorem jest Matthias Sauerbruch dla Akademii Künste, krytycznie przygląda się związkowi między architekturą a rzeczywistością społeczną XXI wieku i pokazuje wpływ sztuki i kultury na miasta i architekturę.
Sztuka i kultura stały się pod wieloma względami kluczowymi motorami innowacyjnego i udanego urbanistyki i planowania, bez których światowe metropolie nie byłyby już godne tej nazwy.
Więcej informacji o wystawie po przerwie.
Wybrano przykłady międzynarodowe.
począwszy od spektakularnych projektów architektonicznych i artystycznych, poprzez kreatywne ponowne wykorzystanie pustych budynków i obszarów miejskich, aż po mieszkańców.
inicjatywy.
otwiera panoramę skonstruowanej konkretyzacji kultury, co pozwala nam nie tylko podsumować otoczenie, ale także ocenić i ocenić każdy indywidualny przypadek.
Czy społeczne, kulturowe i architektoniczne zakorzenienie w mieście działa i czy prowadzi to do nowych form produkcji kulturalnej.
A może projekt budowlany jest jedynie symbolem silnego marketingu, kolejnej wyspy w miejskich przestrzeniach publicznych, charakteryzującej się coraz większą fragmentacją.
Poza fizyczną prezentacją planów i modeli, ta wystawa oferuje również swoim gościom specjalny wgląd: wycieczki wideo wraz z komentarzem oraz szczegółowe informacje na temat tabletów.
Filmy te zostały przygotowane przez absolwentów niemieckiej Akademii Filmu i Telewizji w Berlinie.
W ten sposób można uzyskać trzy różne perspektywy w sali wystawowej: architekta, kuratora i filmowca.
Rozpoczęta w ten sposób debata jest kontynuowana na wystawie w formie wykładów, projekcji filmowych, koncertów, instalacji dźwiękowych i konferencji.
Towarzysząca wystawie, obszerny katalog zostanie opublikowany przez Lars Müller Publishers, Zurych, pod redakcją Wilfrieda Wanga dla Akademie der Künste i zawiera eseje Kaspara Königa, Richarda Sennetta, Michaela Mönningera i Williama JR Curtisa.
Dzięki tej wystawie Kultura: Miasto, Sekcja Architektury Akademie der Künste kontynuuje jeden z kluczowych wątków tematycznych Akademii: debatę na temat przestrzeni publicznych.
Następuje po piętach projektu Powrót krajobrazu z 2010 roku, temat używany przez Akademię do wskazania, że miasto przyszłości może powstać tylko z wnętrza krajobrazu.
Wystawa: 15 marca – 26 maja Otwarcie: 14 marca Lokalizacja: Akademie der Künste, Hanseatenweg 10, 10557 Berlin
[więcej w: elbud katowice, mrówka nowy dwór maz, mrówka nowy dwór mazowiecki ]

Powiązane tematy z artykułem: elbud katowice mrówka nowy dwór maz mrówka nowy dwór mazowiecki