Skip to content

Ze swiata architektury – Podčetrtek Traffic Circle / Enota

2 lata ago

229 words

Miran Kambič Zaprojektowany przez Enotę, ich właśnie ukończony Traffic Circle w Podčetrtek wyznacza wejście do ciemnego monolitycznego wolumenu miejskiej hali sportowej na jednym i termalnego kompleksu uzdrowiskowego po drugiej stronie drogi regionalnej.
Mając główny cel spowolnienia ruchu w tym bardzo obciążonym obszarze, główne połączenia z obydwoma zespołami również łączą się z ruchem.
Jego konstrukcja sugeruje również przesunięcie tektoniczne, które spowodowało rozdęcie się powierzchni drogi i wyszczuplenie masywnych bloków.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt centralnej wyspy ronda odwołuje się do wyglądu obu obiektów i oznacza punkty wejścia do miejsc docelowych odwiedzających do jednego z centrów programowych.
W połączeniu z wodą, która sporadycznie unosi się na powierzchnię między rozpadlinami, przypomina nieco zasypane gejzerem warstwy bazaltowe, a jej wygląd wywołuje obecność obu pobliskich obiektów.
.
Miran Kambič Duże, ciemne bloki betonowe nawiązują do monolitycznej bryły hali sportowej.
Gra światła na nieregularnym ułożeniu elementów tworzy kompozycję powierzchni odpowiadającą wyrazowi złożonej objętości sali.
.
Miran Kambič Architekci: Enota Lokalizacja: Podčetrtek, Słowenia Zespół projektowy: Dean Lah, Milan Tomac, Alja Černe, Tjaž Bauer Klient: Terme Olimia Typ: prowizja: 380 m2 Budżet: 33.000 EUR Rok budowy: zakończony 2012
[hasła pokrewne: krosoft, mrówka nasielsk, ms allegro pl ]

Powiązane tematy z artykułem: krosoft mrówka nasielsk ms allegro pl