Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Aktualizacja: The Shard / Renzo Piano

2 lata ago

535 words

Andy Spain Photography 70-piętrowa wieża do użytku mieszanego, nawet w trakcie budowy, jest najwyższym budynkiem na panoramie Londynu.
Sąsiadując ze stacją London Bridge, budynek oferuje zwiększoną gęstość do głównego węzła transportu publicznego, kluczowego i sugerującego przyszły rozwój Londynu.
Londyński fotograf architektoniczny Andy Spain podzielił się z nami zdjęciami, które zrobił kilka tygodni temu z The Shard w trakcie budowy.
Zapoznaj się z naszą poprzednią relacją z The Shard.
Więcej zdjęć po przerwie, w tym rysunki i renderingi z pracowni Renzo Piano Building.
Architekci: Renzo Piano Building Workshop we współpracy z Adamson Associates Lokalizacja: Londyn, Anglia Klient: Sellar Property Group Poprawa wydajności systemów transportu publicznego i maksymalizacja wykorzystania przestrzeni wokół powstałych węzłów są niezbędne.
Ten pogląd aktywnie promuje Ken Livingstone, burmistrz Londynu.
Biorąc pod uwagę lokalizację miejsca nad jedną z londyńskich stacji podmiejskich, węzeł autobusowy i dwie główne linie metra, rozwój wysokiej gęstości został uznany nie tylko za możliwy, ale i pożądany.
.
Andy Spain Photography Budynek ma 306 metrów wysokości i całkowitą powierzchnię 90 000 metrów kwadratowych.
Stworzona jako małe, pionowe miasto, w którym będzie pracować dziesięć tysięcy osób, a więcej będzie dojeżdżać do i z miejsca, wieża jest holistyczną odpowiedzią na zrównoważony rozwój europejskiego miasta.
.
Andy Spain Photography Zaprojektowany jako ostra kryształowa piramida, budynek ma być lekką i elegancką wizytą w panoramie Londynu.
Inspiracja dla kształtu pochodzi z iglic londyńskich kościołów i najwyższych żagli statków, które cumowały nad Tamizą.
Plan jest generowany przez nieregularny charakter strony.
Każda faseta tworzy odłamek, płaszczyznę szkła delikatnie pochyloną do środka, unoszącą się ku górze.
Narożniki są otwarte, a odłamki nie dotykają się, pozwalając budynkowi oddychać.
Z kolei szklana powierzchnia rozpada się, a wieża rozpuszcza się w niebie.
.
Rpbw Ponadto, budynek o tej skali musi być dostępny, otwarty dla publiczności, dając Londyńskiemu poczucie, że budynek należy do nich.
Wszystkie niższe poziomy są nadawane funkcjom publicznym, a publiczne platformy widokowe znajdują się na środkowym i najwyższym poziomie.
.
Rpbw Zmienna wielkość płytek podłogowych jest idealna do zastosowania mieszanego.
U dołu duże głębokie płyty podłogowe przeznaczone są na biura, na środkowych piętrach znajduje się hotel apartamentowy i apartamenty na najwyższym piętrze.
.
Denance Michel Dzięki rozległemu użyciu najnowszych technik i materiałów oszczędzających energię, budynek będzie potrzebował o 30% mniej energii niż zwykle wymagane w przypadku tradycyjnych budynków wysokich.
.
Denance Michel Przewiewna fasada z podwójną powłoką znacznie obniży zyski ciepła i podniesie poziom komfortu w pobliżu fasady, jednocześnie pozwalając na maksymalne naturalne światło dzienne.
Nadwyżki ciepła wytwarzane przez biura będą wykorzystywane do ogrzewania hoteli i apartamentów.
Każdy dodatkowy nadmiar zostanie rozproszony naturalnie przez grzejnik na szczycie wieży.
Na każdym piętrze będą znajdować się naturalnie wentylowane ogrody zimowe z obsługiwanymi oknami żaluzjowymi, które pozwolą mieszkańcom połączyć się ze środowiskiem zewnętrznym.
[hasła pokrewne: cigger, pałucki bank spółdzielczy, dywany młodzieżowe ]

Powiązane tematy z artykułem: cigger dywany młodzieżowe pałucki bank spółdzielczy