Skip to content

Nowoczesna architektura : Nowe projekty miejsc dla Milan / UNStudio

2 lata ago

458 words

W tym roku Saloni z Mediolanu świętować będzie 50.
rok! Instytucja kultury rozrosła się dramatycznie na przestrzeni lat z początkowych 328 wystawców na 11.000 metrów kwadratowych do ponad 2500 w obszarze o powierzchni ponad 200 000 metrów kwadratowych.
Salone Internazionale del Mobile jest już blisko, a kilku architektów zaprezentuje nowe meble.
Ben van Berkel z UNStudio podzielił się trzema nowymi projektami siedzeń, które pojawią się w tym miesiącu: My Lounge Chair dla Walter Knoll, New Amsterdam Chair dla Wilde + Spieth i SitTable dla PROOFF.
.
Podejście architektoniczne do mebli różni się od podejścia architekta przemysłowego, ponieważ architekt zaczyna od przestrzeni i środowiska, w którym krzesło stanie się częścią.
Wszystkie szczegóły krzesła są brane pod uwagę ze względu na ich efekty przestrzenne.
To architektoniczne podejście do mebli wiąże się z bardzo osobistą ideologią przestrzeni.
wyjaśnił Ben van Berkel.
Więcej o krzesłach po przerwie.
Biorąc swój talent architektoniczny na nową skalę, krzesła van Berkela zachowują charakterystyczne krzywe i płynne formy znajdujące się w jego konstrukcjach.
W przypadku fotela MY Lounge na stanowisko Knota Waltera, krzesło kontynuuje i rozszerza formalne cechy i efekty przestrzenne wcześniejszej sekwencji MYchair.
W szczególności projekt opiera się na promowaniu koncepcji relaksacji i refleksji.
Krzesło New Amsterdam zostało zaprojektowane z myślą o Nowym Amsterdamie Pawilon Nowy Jork [sprawdź nasz poprzedni opis pawilonu], ponieważ krzesło wielofunkcyjne spełnia zarówno potrzeby wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
Konstrukcja krzesła New Amsterdam z możliwością sztaplowania oparta jest na ciągłej, pojedynczej linii, która rozszerza się na nieprzerwaną powierzchnię, tworząc skorupopodobny odlew dla ludzkiego ciała.
.
Ludzki dotyk wyraża się w organizacji krzesła.
Krzesło New Amsterdam bawi się relacją między nieruchomym przedmiotem a bardziej ożywioną ludzką postacią.
wyjaśnia van Berkel.
A dla ostatniego mebla van Berkel zaprojektował stół do gry, aby uzupełnić różne sposoby komunikowania się ludzi.
Odnosi się to do tradycyjnej roli stołu jako miejsca spotkań towarzyskich i oferuje bogatą mieszankę cech i niezliczonych możliwości.
nie tylko w kontekście elastycznego umieszczania, ale także w wielu zadaniach, które jednocześnie mogą być wykonywane przy stole, zarówno pojedynczo, jak i towarzysko lub w połączeniu z nimi.
.
Przez ostatnie cztery lata sofa, krzesło i stół stały się integralną częścią tej szerokiej palety architektonicznej i obecnie rozwijają się w rodzinę wzorów w klasycznej tradycji architekta-projektanta.
wyjaśnił van Berkel.
Jeśli jesteś w okolicy, koniecznie sprawdź zarówno prototyp krzesła New Amsterdam, jak i ostateczny projekt stołu do gry, który będzie wyświetlany na wystawie Tortony .
.
Tortona 37, przy Via Tortona 37.
[więcej w: radiolex, mrówka nidzica, hades oława ]

Powiązane tematy z artykułem: hades oława mrówka nidzica radiolex