Skip to content

Nowoczesna architektura : Nuovo Palazzo Della Provincia di Bolzano / OFL architektura + rabatanalab

2 lata ago

479 words

Dzięki architekturze OFL + rabatanalab Nuovo Palazzo Della Provincia di Bolzano w architekturze OFL i rabatanalab zrodziło się z pragnienia ustanowienia historycznej ciągłości między teraźniejszością a przeszłością w Bolzano we Włoszech.
Badanie przeprowadzono na innowacyjnym systemie elewacji jako nowy organizm, który przypomina ikonografię symboli miasta, takich jak Duomo, przy użyciu współczesnej technologii.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Plan katedry w Bolzano został wykorzystany jako generator kompozycji architektonicznej całej fasady nowego budynku, który wygląda ekologicznie, żywy, czysty i dynamicznie otwiera się na cały obszar.
Trend żeber z wielkiej krypty.
S.
A crociera ., rzutowany na trzy nawy, pozwolił na ekstrapolację konkretnego modułu generatora nowej skóry.
Propozycja jest stylistyczną fasadą budynku po prostu pod względem wielkości i planów pięter.
Dzięki architekturze OFL + rabatanalab Składa się z dwóch rdzeni do dystrybucji pionowej z drabinkami i podnośnikami hydraulicznymi, a także zawiera urządzenia sanitarne i aneksy kuchenne.
Prowadzi to do różnych poziomów biur bez filarów.
Budynek składa się w sumie z 9 pięter nad ziemią i 2 poziomów podziemnych.
Parter składa się z arkady, uzyskanej poprzez odciągnięcie obwodu budynku od głównej fasady, umożliwiając w ten sposób integrację pomiędzy poziomem ulicy a nowym budynkiem.
Ganek wejściowy atrium to przyjemny obszar, który oddziela teren dzieci od kawiarni i dostępność pracowników od przechodniów.
Dzięki uprzejmości architektury OFL + rabatanalab Optymalizacja eksploatacji światła naturalnego jest ważna nie tylko dla komfortu wizualnego, ale także dla oszczędności energii.
W pomieszczeniach wspólnych będą znajdować się urządzenia do monitorowania i regulacji zużycia energii za pomocą czujników czasu i czujników światła dziennego.
Biura mają różne cięcia, aw niektórych przypadkach mają otwory mebli, aby zapewnić większą elastyczność i szerokość przestrzeni, umożliwiając potrzebną przebudowę różnych środowisk.
Jednym z głównych celów było uczynienie wszystkiego dostępnym dla tych, którzy znaleźli się w warunkach zmniejszonej lub upośledzonej ruchliwości lub upośledzenia sensorycznego.
Dzięki uprzejmości architektury OFL + rabatanalab Łatwiej jest dotrzeć do budynku, wejść i cieszyć się przestrzenią i sprzętem z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa i autonomii.
Na dachu znajdują się słoneczne panele termiczne i fotowoltaiczne.
W piwnicy znajdują się archiwum, pomieszczenia techniczne, magazyn, centrum telefoniczne i serwer, szatnie i pomieszczenia do sprzątania.
Droga ewakuacyjna jako droga ewakuacyjna łączy poziomy podziemne z parterem na zewnątrz.
Dzięki uprzejmości OFL architecture + rabatanalab Architekci: OFL architecture + rabatanalab Lokalizacja: Bolzano, Włochy Inwestor: Comune di Bolzano Faza: Międzynarodowy konkurs | Powierzchnia wejściowa: 4500 m2 Budżet budowy: 14M.
Tytuł projektu: Nuovo Palazzo Provincia di Bolzano Zespół projektowy: Francesco Lipari, Vanessa Todaro, Daniele Molinari, Rocco Salomone, Felice Allievi, Pasquale Tuttolomondo, MANENS spa Czas: projekt 2011
[podobne: stagra, mrówka nidzica, skrzynka rozsączająca ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka nidzica skrzynka rozsączająca stagra